Nejrůznější mrazící a chladící zařízeníMezi mrazící a chladící zařízení řadíme hlavně ledničky a mrazáky. Díky rozmanitosti použití chladící technologie ale máme mnoho jiných druhů těchto velmi chladných strojů. Máme například chladící regály, chladící nebo mrazící boxy anebo jeden zvláštní typ chladícího zařízení s názvem chladící vytrína

K čemu tuto skupinu zařízení používáme?

Naprosto jednoduše k chlazení anebo mrazení potravin a produktů, které to vyžadují. Nejspeciálnější jsou produkty, které nejsou schopny dlouhodobě odolávat pokojové teplotě anebo na ni nezůstanou dostatečně dlouhou dobu stále čerstvé a použitelné anebo poživatelné. Můžeme to tedy použít na nejrůznější sortiment chlazeného a mraženého zboží, jako je například maso, dortíky, zákusky, zmrzlina, cukroví a mražené polotovary. S mrazícími a chladícími boxy se nejčastěji setkáváme v supermarketech anebo v samoobsluhách. Jsou to malé mrazáky nebo chlaďáky, většinou kvádrového tvaru, které mají otevírání shora. Tato dvířka jsou pro výstavní účely prosklená. Je to z toho důvodu, aby nezůstávala zbytečně dlouho otevřená. Zákazník si tedy nejdříve vybere, co chce a potom otevře mrazák nebo chlaďák a vytáhne si potravinu, kterou potřebuje.

Lednice a mrazáky anebo jejich kombinaci máme obvykle doma. Setkáme se s nimi i v profesionálních provozech. Tam jsou ale v mnohem větších velikostech. Každý ale víme, na jakém principu fungují. Lednice s prosklenými dvířky bývají i v supermarketech a samoobsluhách. Většinou v nich bývají uspořádány nápoje. Speciální mrazáky s prosklenými dvířky se zase používají na mražené polotovary, které není možné z jakýchkoli důvodů umístit jinam. Dalším typem jsou chladící pulty, Tyto se používají v masnách anebo cukrárnách. Jsou to prosklené pulty, které slouží pro výběr a výdej daných výrobků. Tyto pulty mají na straně obsluhy speciální stolek, sloužící třeba na odložení obchodní váhy. Na druhé straně je oblé sklo, přes které si zákazník vybírá produkty. Chladící vytrína slouží pro vystavení zboží nejčastěji dortů v cukrárnách. Mívá otočné police a díky nim, je chvíli vidět každý v ní vystavený výrobek. Zároveň se ale vystavené výrobky nezkazí díky chladu, který je uvnitř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *