Chladící vitrína pultová.Mezi chladícími a mrazícími zařízeními jsou zařazeny i chladící vitríny. Ty mohou mít několik druhů. Jsou oblíbené hlavně u cukráren a masen. Slouží hlavně k vystavení nabízeného zboží. Díky regulovatelné teplotě uvnitř vitríny lze ale toto zboží udržovat neustále chladné. Díky tomu je možné prodávat třeba maso v masně nebo zákusky v cukrárně přímo z vitríny bez nutnosti výroby nových. Navíc zákazník vidí naprosto přesně co kupuje. Má to tedy obrovskou výhodu pro obě strany. 

Otočná válcová chladící vitrína.

Tato vitrína je oblíbená hlavně u cukráren. Je to vysoký válcový skleněný spotřebič, který v sobě obsahuje několik pater stále se otáčejících kotoučů. Na tyto kotouče se naskládají různé zákusky a dortíky, zavřou se tam a chlazení uvnitř se postará o zachování čerstvosti a kvality nabízených pokrmů do doby, než si je koupí zákazník. Toto je opravdu výborný způsob, jak dát zákazníkovi přesně to, co chce.

Obyčejná chladící vitrína.

Obyčejná chladící vitrína patří mezi nadstandardní chladící a mrazící zařízení. Její obliba je nejen u cukráren ale i u supermarketů a samoobsluh. Vše, co je potřeba chladit, je v ní naskládáno a zároveň je to vidět. Buď jsou pouze prosklené a obsluha vám z ní dává produkty sama anebo mají otevíratelná, prosklená dvířka a zákazník si z nich může vytáhnout co potřebuje sám. 

Chladící vitrína pultová.

Jedná se o chladící a mrazící zařízení, které je určeno k pultovému prodeji. Je oblíbená hlavně u pultového prodeje masa a různých zákusků nebo zmrzliny. Má většinou vypouklé sklo, které je na straně zákazníka. Na straně obsluhy je veliký pult, na kterém většinou stojí obchodní váha anebo přímo kasa. Výrobky jsou dávány na dno vitríny anebo do speciálních polic tak, aby se jich tam vlezlo co možná nejvíce. Chladící vitrína pultová je asi to nejméně ekonomické zařízení. Je totiž neustále otevřená. Díky tomu, veliké množství chladu jde do ovzduší. Proto je nutné, aby obsahovala opravdu velice kvalitní chladící kompresory, které jsou schopné vnitřek vitríny vychladit bez ohledu na to, že tento chlad neustále uniká do okolních prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *