Chafing dish – Vybavení pro bufety a catering.Mnoho z nás se s nimi už setkalo. Party, oslavy, Večírky s občerstvením anebo svatby. Tam všude je možné narazit na chafing vybavení. Jedná se o elektrická zařízení určená k tomu, aby jídlo udržovali stále teplé. Nemusí být vždy jenom elektrická. Existuje i pár modelů, které jsou na několik svíček. Opět složí k udržování teploty jídla. Chafing dish patří také mezi standardní bufetové vybavení

Co to tedy vlastně je.

Jedná se o nádobu, většinou vyrobenou z nerezu, která je vybavena elektrickou spirálou anebo prostorem pro svíčku a díky elektrickému ohřevu anebo zapáleným svíčkám drží jídlo při stále vysoké teplotě. Jsou tedy opravdu populární hlavně v bufetech a na oslavách s nutným občerstvením. Jejich tvar je většinou obdélníkový. Může mít ale i kruhový a zaoblený tvar připomínající polokouli. Speciální bufetové systémy je využívají pro svá jídla. Můžeme se s nimi setkat také ve stánkovém prodeji vařeného jídla na různých trzích. 

Pro jejich všestranné využití se pyšní opravdu obrovskou popularitou. Jejich materiálem není nic jiného než tolik známý a oblíbený nerez. Proto jsou velice odolné, a hlavně vždy lesklé. Jejich údržba je také jednoduchá. Chafing elektrický má údržbu lepší než ten na svíčky, protože do něj stačí jenom nalít vodu a nechat jej chvíli tuto vodu zahřívat. Dále jej stačí jenom vymýt houbičkou a je to. Díky teplé vodě se odstraní většina mastnoty a díky speciálnímu nerezovému povrchu jdou pryč i zaschlé zbytky jídla. U těch svíčkových je to těžší, protože nejsou schopné dosahovat takových teplot jako elektrické. Tam je nutné je vzít do kuchyně a nejlépe vymýt ručně. Proto má každý z těchto typů odlišný způsob použití. Nemluvě o tom, že ty, které neobsahují žádnou elektroniku jsou mnohem levnější a tím i populárnější u malých provozů. Většina cateringových společností si ale spíše vybere chafing elektrický. Je to hlavně z toho důvodu, že nikdy neví, kde ho budou muset použít. Mají ale i svíčkové, kdyby je museli použít v místech, kde není elektřina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *